Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Stypendia - przegląd informacji

Plakat, zdjęcie, tekst, audio czy wideo - niezależnie od formy najważniejszy jest niestandardowy pomysł. Autorzy najciekawszych projektów, o charakterze autoprezentacyjnym, zgłoszonych do 1. edycji programu stypendialnego „Jestem!” otrzymają indeks na studia kreowanie mediów na Uniwersytecie SWPS Wrocław. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia 2015 roku.
Szansa ukończenia szkoły wyższej z tytułem licencjatu w Stanach Zjednoczonych, w pełni opłaconego przez Fundację Kronospan.
Skończyłeś szkołę średnią z czerwonym paskiem i chcesz studiować kosmetologię? Zapisz się na studia w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania a otrzymasz Stypendium Kanclerza w wysokości 50% wartości czesnego na I rok. Rata miesięczna tylko 240zł.
Fundusz Stypendialny Natalii Partyki zawiązał partnerstwo z siecią Biedronka, dzięki czemu uruchomiony został program stypendialny dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Jest to jeden z niewielu programów tego typu w Polsce.
E-Marketing to twoja pasja? Chcesz rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie? W takim razie stypendium szkoleniowe zorganizowane przez firmę MaxROY.com może Ci w tym skutecznie pomóc. Już teraz masz szansę na poszerzenie swojej wiedzy z zakresy marketingu internetowego, dzięki szkoleniom organizowanym w ramach Search Marketing Week.
Studia społeczne i humanistyczne w nowoczesnym wydaniu poświęcone są psychologii, kulturze, sztuce, prawu, designowi, zarządzaniu czy nowym technologiom. Tylko najlepsi maturzyści będą mogli otrzymać roczne stypendium w SWPS na wybranym przez siebie kierunku. Aby wziąć udział w programie stypendialnym należy złożyć dokumenty aplikacyjne w siedzibie uczelni w preferowanym przez siebie mieście do 11 lipca.
Prezydent Opola wręczył stypendia 40 najzdolniejszym i najaktywniejszym studentom opolskich uczelni. Tegoroczna edycja programu stypendialnego miasta jest już trzecią. Program ma wiązać młodych ludzi z Opolem i zachęcać ich do studiowania w mieście.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 23. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców. W tym roku otrzyma je 130 młodych badaczy. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł.
Rocznie około 100 wyjątkowo zdolnych studentów będzie mogło rozpocząć studia w innych krajach w ramach rządowego programu - zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Program „Studia dla wybitnych” ruszy w 2016 r. Do 2025 r. rząd przeznaczy na jego realizację 336 mln zł.
Program stypendialny Fulbright-Schuman jest współfinansowany przez Departament Stanu USA i Komisję Europejską. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Komisja Fulbrighta w Brukseli. Stypendia są przyznawane na realizację projektów dotyczących stosunków pomiędzy USA i Unią Europejską lub związanych ze sprawami Unii Europejskiej.
Stypendia wynoszące po 35 tys. zł mogą zdobyć badaczki kończące habilitację, a po 30 tys. zł - doktorantki, które okażą się najlepsze w 15. edycji konkursu L'Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki. Badania kandydatek powinny dotyczyć nauk o życiu i mieć charakter aplikacyjny.
Z ostatnim dniem lipca zakończono drugą edycję projektu stypendialnego A2 DO KARIERY prowadzonego przez spółkę Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP). W ramach wspólnego przedsięwzięcia trójka stypendystów przez sześć miesięcy prowadziła blog ekspercki oraz zdobywała praktyczną wiedzę obejmującą zagadnienia funkcjonowania autostrad w Polsce i na świecie. O wysoki poziom merytoryczny projektu dbała prof. dr hab. Elżbieta Gołembska, Kierownik Katedry Logistyki UEP oraz eksperci ze Spółki Autostrada Wielkopolska SA pod kierunkiem pani Lidii Szyfter.
Fundacja Kronospan już po raz czwarty zapewnia stypendium na naukę w renomowanej uczelni w Stanach Zjednoczonych.
100 badaczy rozpoczynających karierę naukową otrzyma stypendia doktorskie, a 51 osób odbędzie staże podoktorskie dzięki wsparciu Narodowego Centrum Nauki. W ramach konkursów ETIUDA 2 i FUGA 3 rozdzielono prawie 32 mln zł.
Wsparcie dla pracowitych, pomoc dla zdolnych, nagroda dla społeczników. Stypendia w Polsce nie są wyłącznie przyznawane w szkole i uczelni ze środków państwowych. Nie są to stypendia wyłącznie dla wybitnych osób. W Polsce przyznawane są też stypendia dla ludzi z pasją, dla tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty i działają społecznie. Takie stypendia oferują organizacje pozarządowe, firmy i samorządy.
Prawo do pomocy materialnej przysługuje studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, kształcących się na studiach pierwszego i drugiego stopnia albo na jednolitych studiach magisterskich, niezależnie od wieku. Nie przysługuje natomiast studentom będącym kandydatami na żołnierzy zawodowych, żołnierzami zawodowymi oraz funkcjonariuszami służb państwowych.
Ambasada Francji w Polsce oferuje szereg stypendiów obejmujących wszystkie kierunki studiów i dziedziny badań naukowych dla studentów drugiego roku Master (matura +5) i dla polskich naukowców.
Zapis o stypendiach rektora dla studentów pierwszego roku został usunięty z projektu nowelizacji prawa o szkolnictwie wyższym, który przyjął w grudniu rząd – przyznaje resort nauki. O takie stypendia chce nadal walczyć Parlament Studentów RP.
Ministrowie krajów UE zatwierdzili w Brukseli nowy unijny program wymiany i stypendiów Erasmus+. Budżet Erasmus+ ma wynieść 14,7 mld euro do 2020 roku, a skorzystają z niego ponad 4 mln młodych ludzi w UE.
Wręczono nagrody w konkursie "Dobre Stypendia 2013". Otrzymały je organizacje pozarządowe, firmy, samorządy i uczelnie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni w Polsce
agh_pl_220_300.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
UG-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci UMK
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
Polityka Prywatności